تبلیغات
پاسخ به شبهات ناسیونالیست های افراطی، آتئیست ها و امثال هم - پاسخ به شبهاتی پیرامون حضرت علی (ع) / قسمت چهارم
پاسخ به شبهات ناسیونالیست های افراطی، آتئیست ها و امثال هم
اینجا رو کسی می گردونه که خودش آتئیست بود و لطف خدا شامل حالش شد ...

قسمت نهم شبهه

3) خوارج از مسلمانانی بودند كه پس از جنگ صفّین و مسئله حكمیّت به مخالفت على برخاستند و چون از سوى على ابو موسى اشعرى و از سوى معاویه عمرو عاص به داورى معیّن شده بودند تا به مطالعه كتاب خدا و سنّت پیغمبر كدامیك از على و معاویه را برگزینند داور شام داور عراق را فریب داد و عراقیان دانستند كه از عمرو عاص فریب خورده اند به حضرت اعتراض كردند كه چرا به حكمیّت تن دادى؟ و آنان فرقه اى شدند و به مخالفت على پرداختند. بعدها جنگی به نام نهروان بین خوارج و لشکر علی درگرفت که در طی آن تعداد زیادی از خوارج بوسیله لشکر امام علی از دم تیغ گذشتند. بطوری که تاریخ طبری و فتوح البلدان می نویسند: هزاران جسد از خوارج زمین را پوشانده بود. خوارج به خلافتى معتقد بودند كه انتخاب خلیفه از روى اختیار مردم باشد خواه از قریش و عرب و یا از هر قوم و ملتى باشد؛ و میگفتند: خلیفه پس از انتخاب باید اوامر الهى را اطاعت كند وگرنه باید عزل شود.

« روح الله خمینی»، رهبر حکومت اسلامی ایران، 14 قرن بعد از کشتار خوارج چنین گفت: یوم الله واقعی روزی است که امیر علیه السلام شمشیرش را کشید و خوارج را از اول تا به آخر درو کرد و تمامشان را کشت. ( سخنرانی خمینی در سال 1361 بمناسبت سالگرد پیامبر اسلام)

نویسنده شبهه در ادامه مطالب خود از با زیرکی خاصی جنگ نهروان، یکبار دیگر روی لفظ جنگ تاکید می کنم را در قالب کشتار جمعی تعریف کرده است. برای دیدن مفهوم کلمه جنگ یا همان war روی اینجا کلیک کنید.حالا برای فهمیدن معنای کلمه  کشتار جمعی یاmass murde روی اینجل کلیک کنید.
بعید می‌دانم کسی کسی از ماجرای نهروان خبر نداشته باشد و نیاز باشد تا به آن اشاره کنیم و تنها به ذکر 5 نکته بسنده می کنم.
الف: نویسنده در شبهه مدعی شده که خوارج بعد از حکمیت با علی (ع) مخالفت کردند و بعدها جنگی در گرفت. نویسنده به فرتار رئوفانه حضرت علی تعمدا اشاره نمی کند چون اگر بگوید حضرت علی حقوق بیت المال این جماعت را تا قبل نهروان قطع نکرده بود، اگر بگوید حضرت امیر با احدی از آنها تا قبل از نهروان کاری نداشت و می گذاشت آزادانه در نمازهای یومیه اخلال کنند، اگر بگوید حضرت پیش از جنگ نهروان چندین نفر را نزد آنها فرستاد تا آنها را به سازش دعوت کند و آنها همه سفیران امام را به شهادت رساندند، کل جمله‌اش بی اثر می‌شود.

ب: نویسنده حتی به این اشاره نمی کند که خوارج تا قبل از نهروان دست به چه جنایت هایی زده بودند و اصلا چرا حضرت امیر با آنها جنگید. گویا از نظر او این مسائل اهمیت نداشته است و تنها همین که حضرت امیر یک طرف ماجرا باشد کافی است تا چیزی برای خود بگوید. بد نیست خواننده محترم بداند که خوارج جنایات زیادی کردند و افراد بیگناه و زن ها و بچه هایی را تنها به جرم محب علی یا عثمان بودن، به قتل رساندند. از افراد سرشناس در این مسئله عبدالله ابن خباب است که به همراه همسر و طفلش که در هنوز به دنیا نیامده بود به دست این جانیان کشته شد.

ج: حضرت امیر بعد از قتال با خوارج در بیانی زیبا فرمودند: (خطبه 93 نهج البلاغه) ای مردم! این من بودم که چشم فتنه را در آوردم و کسی جز من جرأت چنین کاری را نداشت؛ آن گاه که امواج تاریک فتنه در همه جا گسترده و به آخرین درجه شدت رسیده بود.  پس از پایان نبرد نهروان و نابودی خوارج، یکی از اصحاب به گمان این که با کشته شدن خارجیان این جریان و طرز تفکّر برای همیشه پایان پذیرفته است خطاب به امام علیه السلام گفت همه خوارج هلاک شدند، ولی حضرت در جواب فرمود: نه، به خدا سوگند! چنین نیست؛ آن ها نطفه هایی در پشت مردان و رحم زنان خواهند بود و هر زمان که شاخی از آن ها سر برآورد، قطع خواهد شد تا این که سرانجامشان به دزدی و راهزنی پیوند خواهد خورد (نهج البلاغه خطبه 60). جالب است که این پیش بینی حضرت واقعیت یافت.

د: این روزها بحث مفصلی در جهان اسلام وجود دارد که دولت اسلامی یا همان خلافت اسلامی یا همان داعش، مدل جدیدخوارج هستند. با نظر نویسنده شبهه نه تنها دولت های اسلامی بلکه حتی کشورهای غربی هم غلط زیادی می کنند با این جماعت جنگ می کنند و باید بگذارند تا آنها هرکاری دلشان می خواهد، انجام دهند.

ه: نویسنده در پایان این بخش صحبت هایی را از آقای خمینی آورده تا پیاز داغش را اصطلاحاً زیاد کند. این وبلاگ سیاسی نیست و مشخصا نه تنها آقای خمینی بلکه سایر سیاستمداران و مراجع دینی می توانند اشتباه کنند و نظرات آنها لزوما صحیح نیست چون ما تنها قائل به 14 معصوم هستیم. با این حال این نویسنده حتی به آقای خمینی هم رحم نکرده و درباره او هم تلبیس کرده است.

اول اینکه این صحبت های آقای خمینی در سال 58 بوده است. ثانیا متن کامل آن را می گذارم تا خودتان قضاوت کنید:

امر دومی که فرموده است خدای تبارک و تعالی به حضرت موسی و ذکرهم بایام الله اینها را متذکر کن به ایام خدا. همه ایام مال خداست لکن بعضی از ایام یک خصوصیت دارد که برای آن خصوصیت یوم الله می شود.
روزی که پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) هجرت کردند به مدینه این روز یوم الله است. روزی که مکه را فتح کردند یوم الله است. یوم قدرت نمائی خداست که یک یتیم را که همه ردش کرده بودند، نمی توانست زندگی بکند تو وطن خودش، تو خانه خودش، بعد از چندی فتح مکه به دست او شد و آن قلدرها و آن ثروتمندها و آن قدرتمندها همه در تحت سیطره او واقع شد و فرمود انتم الطلقاء می گویند آزادتان کردم، بروید. این یوم الله است یوم خوارج، روزی که امیرالمومنین سلام الله علیه شمشیر را کشید و این فاسدها را، این غده های سرطانی را درو کرد این هم یوم الله بود. این مقدس هائی که پینه بسته بود پیشانیشان لکن خدا را نمی شناختند، همین ها بودند که کشتند امیرالمومنین را. قیام کردند در مقابل امیرالمومنین سلام الله علیه، از لشکر خودش بودند، قیام کردند در مقابل او برای خاطر آن قضایائی که در صفین واقع شد و امام (علیه السلام) دید که اگر اینها باقی باشند، فاسد می کنند ملت را. تمامشان را کشت الا بعضی که فرار کردند. این یوم الله بود. روزهایی که خدای تبارک و تعالی برای تنبیه ملت ها یک چیزهائی را وارد می کند، یک زلزله ای وارد می کند، یک سیلی وارد می کند، یک طوفانی وارد می کند که شلاق بزند به این مردم که آدم بشوید، اینها هم یوم الله است. چیزهائی است که به خدا مربوط است، از آن یوم الله ها پانزده خرداد بود. پانزده خرداد هم از ایام الله بود که یک ملت ایستاد در مقابل یک قدرت و کاری کرد که پنج ماه تقریباً حکومت نظامی شد منتها قدرت نداشت ملت، باز اجتماع درست نشده بود. بیدار نشده بودند، شکست خوردند، نه شکست، به حسب ظاهر، والا از همانجا مبدأ پیروزی ملت است. هفده شهریور هم که امروز ما اینجا مجتمع هستیم، آن هفده شهریور سال گذشته ایام الله، آن هم از ایام خدائی بود که یک ملت زن و مردش، جوان و غیر جوانش، بایستند و خون بدهند برای احقاق حق. این روز خداست. هفده شهریور من ایام الله باید متذکر باشید، باید یادآوری کنید این ایام الله را چنانچه کردید، از یاد نباید برود این ایام الله برای اینکه این ایامند که آدم سازند، در این ایام است که جوان های ما را از عشرتکده ها بیرون می آورد به میدان جنگ می برد. این ایام الهی هست که ملت ما را بیدار می کند و بیدار کرد. امر می کند ذکر هم بایام الله ایام الله را در ذکر مردم وارد کن.

برای دیدن این اظهارات روی اینجا کلیک کنید یا به صحیفه نور جلد 9 صفحه 63 مراجع کنید.قسمت دهم شبهه

 4) امام علی در نبردی بنام « لیله الحریر» چیزی بالغ بر تن 500 تا 900 نفر کشت.
( منتهی الامال ، جلد اول، ص 153)

نویسنده بی سواد حتی نمی داند لیله الهریر را اینگونه می نویسند!
روز هفدهم ماه صفر سال 37 هجری در اواسط جنگ صفین جنگ سختی میان لشکر حضرت علی و معاویه در گرفت. بار دیگر باید تاکید کنم که جنگ صفین و برخلاف ظاهری که نویسنده تلبیس گر درست کرده قتل و عما یا چیزی شبیه نسل کشی و کشتار جنگی در کار نبوده است. در این جنگ تعداد زیادی از دو طرف کشته شده و آمار و ارقام مختلفی در کتب تاریخی درباره آن ذکر شده است. در این جنگ لشکر حضرت علی پیروز شد و فردای این شب عمروبن عاص و معاویه قرآن بر نیزه کردند و باقی ماجرا ...

نام لیله الهریر به این دلیل انتخاب شده که در آن شب تماما صدای ناله و زد خورد شمشیرها شنیده می شده و کلمه هریر در عربی به معنای زوزه است.

لازم نیست که بار دیگر بگوییم که جنگ صفین را هم حضرت علی به راه نیانداخت و تا جایی که شد، تلاش کرد معاویه را از جنگ دور نگه دارد. ایشان حتی در این جنگ هم اولن تیر را ننداخت تا دشمن آغاز گر جنگ باشد. شاید حضرت می دانستند روزی عده ای با وجود علم بر این مسئله به این راحتی درصدد تخریب ایشان باشند و البته که آب دریا با دهان سگ نجس نخواهد شد.

البته یک نکته نهایی را ذکر کنم و آن هم اینکه من نمونه این شبهه را سال ها پیش دیده بودم که در آن گفته شده بود چیزی نزدیک به 600 نفر از سپاه معاویه در این جنگ توسط خود حضرت علی به درک واصل شدند که باید در این باره بگویم که طبیعتا در جنگ افرادی کشته می شوند و شرایط در نبردها یکسان بوده و البته این از شجاعت و مردمی بودن آن حضرت بوده که خودش پیشاپیش سپاه می جنگیده و مشتاقانه برای شهادت در راه الله شمشیر می زده است و نه مانند کسانی بوده که در جنگ ها فرار کردند. ایشان مانند فرماندهانی نبوده که فرسنگ ها با جنگ فاصله داشتند و عده ای دیگر به خاطر آنها جنگ می کردند.
پاسخ به باقی این شبهه، ان‌شاءالله بعد...
نوع مطلب : شبهات درباره حضرت علی (ع)، 
برچسب ها : لیله الحریر چیست؟، لیله الهریر چیست؟، پاسخگویی به شبهات درباره حضرت علی، نظر آیت الله خمینی درباره خوارج، خوارج و یوم الله، حضرت علی و خوارج،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 9 خرداد 1396 06:48 ق.ظ

با سلام خدمت شما وب مستر گرامی

من مدیر وب سایت مجله سرگرمی و تفریحی آیسام هستم ، از وبلاگتون بازدید کردم بسیار عالی هست شما قدرت نویسندگی بسیار بالایی را دارید زیرا که مطالبتون کاملا دقیق هست
یک پیشنهاد برای شما دارم
مجله آیسام نیاز به یک نویسنده با قدرت نوشتاری بالا داره تا اون چیزی رو که در ذهن خودش دارد رو توی سایت بنویسه ، این مطلب به نام خودتون و تصویر خودتون در سایت ثبت میشه
در واقع شما میتونید فیلم ، عکس ، مطلب ، جک ، اس ام اس ، و ... و هر چیزی رو که میخواید رو به شکل بسیاز زیبا و کاربر پسند در سایت آیسام به نام خودتون ثبت کنید
و امکان این نیز وجود دارد که شما مدیریت یک بخش رو در اختیار بگیرید و جداگانه مدیریت بفرمایید
یک هدیه ناقابل هم از طرف ما به شما تعلق میگیره
پنل ای ام اس حرفه ای به رایگان با تعرفه پیامک پایین + هاست حرفه ای رایگان در صورت نیاز
در صورتی که نیاز به توضیحات بیشتر دارید با ایمیل بالا و شماره تلگرامی بنده در تماس باشید
09369443210
http://aysam.ir
سه شنبه 9 خرداد 1396 06:45 ق.ظ

با سلام خدمت شما وب مستر گرامی

من مدیر وب سایت مجله سرگرمی و تفریحی آیسام هستم ، از وبلاگتون بازدید کردم بسیار عالی هست شما قدرت نویسندگی بسیار بالایی را دارید زیرا که مطالبتون کاملا دقیق هست
یک پیشنهاد برای شما دارم
مجله آیسام نیاز به یک نویسنده با قدرت نوشتاری بالا داره تا اون چیزی رو که در ذهن خودش دارد رو توی سایت بنویسه ، این مطلب به نام خودتون و تصویر خودتون در سایت ثبت میشه
در واقع شما میتونید فیلم ، عکس ، مطلب ، جک ، اس ام اس ، و ... و هر چیزی رو که میخواید رو به شکل بسیاز زیبا و کاربر پسند در سایت آیسام به نام خودتون ثبت کنید
و امکان این نیز وجود دارد که شما مدیریت یک بخش رو در اختیار بگیرید و جداگانه مدیریت بفرمایید
یک هدیه ناقابل هم از طرف ما به شما تعلق میگیره
پنل ای ام اس حرفه ای به رایگان با تعرفه پیامک پایین + هاست حرفه ای رایگان در صورت نیاز
در صورتی که نیاز به توضیحات بیشتر دارید با ایمیل بالا و شماره تلگرامی بنده در تماس باشید
09369443210
http://aysam.ir
دوشنبه 8 خرداد 1396 08:52 ب.ظ
سلام ُ وب خوبی دارید.
خوش حال میشم به سایت ما در زمینه ترمیم مو سر بزنید و ما رو معرفی کنید .
با تشکر
http://mogeh.com/
دوشنبه 8 خرداد 1396 07:58 ب.ظ
دوشنبه 8 خرداد 1396 07:56 ب.ظ
شنبه 26 فروردین 1396 02:31 ب.ظ
Asking questions are really nice thing if you are not understanding anything entirely, except this paragraph gives fastidious understanding yet.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : من هیچی
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :